Zasadnicza Szkoła Zawodowa
ZASADNICZA SZKOŁA ZAWODOWA ( 3 letnia )

• operator obrabiarek skrawających
  • ślusarz
  • mechanik motocyklowy
  • elektromechanik pojazdów samochodowych
  • klasa wielozawodowa - pod patronatem Metalplast Karo Złotów S.A ślusarz, operator obrabiarek skrawających
  • klasy wielozawodowe - kucharz, wędliniarz, piekarz, sprzedawca, fryzjer, elektryk, stolarz, monter konstrukcji budowlanych, murarz-tynkarz, lakiernik, blacharz samochodowy i inne wg.potrzeb.

• Kandydaci mogą wybrać także inne zawody np. monter sieci instalacji i urządzeń sanitarnych, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie, mechanik-operator pojazdów i maszyn rolniczych, cieśla, dekarz, lakiernik, elektromechanik, krawiec, tapicer, operator maszyn leśnych, kamieniarz, kowal, złotnik-jubiler, kominiarz.
  • Praktyka realizowana jest w zakładach rzemieślniczych.
  • W warsztatach szkolnych można nabyć kwalifikacje w zawodach: operator obrabiarek skrawających (tokarz) i ślusarz , elektromechanik pojazdów samochodowych, mechanik motocyklowy,
  • Ukończenie szkoły pozwala:

- na uzyskanie dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe,

- na kontynuację edukacji.

Warunki przyjęcia do szkoły zawodowej:

• należy złożyć w sekretariacie szkoły następujące dokumenty:

- podanie (druk do pobrania w sekretariacie),

- życiorys,

- oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum,

- zaświadczenie z zakładu pracy o przyjęciu na praktyczną naukę zawodu,

- zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań zdrowotnych do nauki w wybranym zawodzie na podstawie skierowania wydanego przez szkołę (skierowanie wypisywane jest w sekretariacie szkoły).