Technik pojazdów samochodowych

Języki obce: j.angielski, j.niemiecki

Poza nauczanymi przedmiotami ogólnokształcącymi, technikum łączy m. in. zagadnienia związane z obsługiwaniem i naprawianiem pojazdów samochodowych;

W toku nauki uczniowie zdobędą następujące kwalifikacje potwierdzone egzaminem zawodowym:

1. Diagnozowanie i naprawa podzespołów i zespołów pojazdów samochodowych

2. Diagnozowanie oraz naprawa elektrycznych i elektronicznych układów pojazdów samochodowych.

3. Organizacja i prowadzenie procesów obsługi pojazdów samochodowych.

Kończąc szkołę absolwenci uzyskują tytułu zawodowy: technik pojazdów samochodowych

Absolwent technikum może podjąć pracę w warsztatach samochodowych w zakresie: obsługi i prowadzenia stacji diagnostycznych, eksploatacji pojazdów samochodowych; usług motoryzacyjnych.