Wycieczka zawodowa do Bydgoszczy.

Wycieczka zawodowa do Bydgoszczy 2014r.

W dniu 16 października 2014r w wycieczce do Bydgoszczy brali udział uczniowie klasy 3T1/T2. W programie mieliśmy sprawdzenie jak wykonuje się kabel elektroenergetyczny ekranowany z żyłą aluminiową, izolacją z polietylenu usieciowanego i z uszczelnieniem. Aby  to zobaczyć odwiedziliśmy Bydgoską Fabrykę Kabli (obecnie TF-Kable Bydgoszcz). Następnie zobaczyliśmy wyposażenie  stacji wnętrzowej przy ul. Kamiennej. Rozdzielnice tej stacji izolowane są SF6 - dzięki temu uzyskano znacznie zmniejszenie gabarytów stacji. Po części zawodowej mieliśmy jeszcze jeden obowiązkowy punkt wycieczki - zwiedziliśmy multimedialne muzeum - Exploseum - pokazujące historię i dzieje wojenne Bydgoskiej Fabryki Nitrogliceryny.

Bydgoszcz zdjęcie MiniFoto