Wycieczka integracyjna klas pierwszych.

Integracja klas pierwszych 2014

W dniu 30.10.2014 r. uczniowie klasy 1w2 oraz chętni uczniowie klas pierwszych uczestniczyli w wycieczce integracyjnej do Poznania. Młodzież zwiedzała największe centrum handlowe, galerię Malta, w której po zrobieniu drobnych zakupów, zjedli obiad. Następnie udali się na stadion by obejrzeć mecz Pucharu Polski: Lech Poznań – Jagiellonia Białystok. Młodzież była zaskoczona wielkością stadionu, który był areną Mistrzostw Europy w piłce nożnej w 2012 r. W trakcie drogi do Poznania w autobusie uczyli się hymnu Lecha Poznań:
„… w górę serca niech zwycięża Lech Kolejorz”. Tradycją jest, że podczas wbiegania zawodników Lecha na murawę cały stadion wstaje i z szalikami w biało niebieskich barwach, trzymanych wysoko w górze śpiewa hymn Kolejorza. Było to ogromne przeżycie młodych uczniów z CKZiU w Złotowie śpiewających hymn Lecha z piętnasto tysięcznym tłumem. Uczniowie byli też świadkami historycznej bramki zdobytej w 8 sekundzie meczu przez piłkarzy Lecha. Jest to najszybciej strzelona bramka Kolejorza od 1922 roku. Mecz był fantastycznym widowiskiem trzymającym w napięciu do ostatniej minuty. Lech Poznań wygrał 4:2 i awansował do dalszej rundy Pucharu Polski. Mimo późnego przyjazdu do Złotowa po godz. 23, uczniowie zadeklarowali chęć kolejnego wyjazdu na mecz biało-niebieskich. Wycieczkę zorganizowali nauczyciele wychowania fizycznego: kierownik wycieczki – Jacek Szewczyk, opiekunowie - Marta Piotrów i Krzysztof Wiedro.

Mecz Lecha MiniFoto

Mecz Lecha 2 MiniFoto