Wycieczka zawodowa do Piły

Dnia 7 października 2013r uczniowie Technikum Elektrycznego odwiedzili - Centrum Zastosowania Światła, które jest własnością Phipils Lighting Poland w Pile. Są tylko takie trzy miejsca w Europie. Można tu obejrzeć różne źródła światła, ich własności, porównać stopnie oddawania barw i temperatury barwowe poszczególnych źródeł światła. Szczególna uwagę zwrócono nam na szybko rozwijający się trend w oświetleniu czyli oświetlenie LED i wspomniano również o badaniach prowadzonych nad OLED. Następnie mieliśmy okazję zobaczyć przykłady zastosowania źródeł światła do oświetlenia danego pomieszczenia oraz realizację oświetlenia zewnętrznego.