Konkurs stolarski w Szczecinie

Uczniowie CKZiU Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1

ul. Norwida 10 na konkursie stolarskim w Szczecinie.

Po raz kolejny uczniowie ZSZ wzięli udział w XIV konkursie stolarskim zorganizowanym przez Zespół Szkół Salezjańskich w Szczecinie. Są to uczniowie trzeciej i drugiej klasy - Tomasz Przytuła i Damian Radzymiński. Opiekunem z ramienia szkoły była pani mgr inż. Dorota Mileszko, która uczy teoretycznych przedmiotów zawodowych oraz pan mgr Stefan Kulwicki.

Pracę konkursową – konik na biegunach - należało wykonać tylko za pomocą narzędzi ręcznych według podanego wzoru i zgodnie z dokumentacją techniczną. Wymagało to dużych umiejętności w posługiwaniu się narzędziami ręcznymi, czytania rysunku technicznego oraz dokładności wykonania.

A konkurencja była duża. Udział wzięło 36 uczestników ze szkół kształcących stolarzy . Poziom zawodników był wyrównany.

Nasi uczniowie wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem zawodowym . Na uznanie zasługują opiekunowie praktycznej nauki zawodu pan Sławomir Radzymiński oraz Krzysztof Przytuła.Konkurs stolarski 2014