Konkurs stolarski

W dniach 14-15.03.2013 r. odbył się XIII Międzynarodowy Konkurs Stolarski w Zespole Szkół Salezjańskich w Szczecinie. Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego reprezentowali stolarze z Zasadniczej Szkoły Zawodowej nr 1 przy ul. Norwida 10, a mianowicie Patryk Stramol z klasy 3w2 i Seweryn Duda z klasy 2w2 wraz z opiekunami- panią Dorotą Mileszko i panem Stefanem Kulwickim.

Konkurs polegał na wykonaniu składanego stołka wg przygotowanej przez organizatorów dokumentacji. Do prac uczestnicy wykorzystywali własne narzędzia do obróbki ręcznej.

Konkurs sprawdzał umiejętności praktyczne zdobyte podczas praktycznej nauki zawodu, zgodnie z programem nauczania dla zawodu stolarz.

W zmaganiach konkursowych wzięło udział ponad 40 uczestników. Nasi uczniowie znaleźli się w pierwszej dziesiątce. Stolarze mieli okazję skonfrontować swoje umiejętności ponieważ wszystkie szkoły reprezentowali najlepsi uczniowie w tym zawodzie.

P3150133 12