Ślusarz
Technik elektryk
ul. Norwida 10
Technik żywienia i usług gastronomicznych
Liceum Ogólnokształcące - bezpieczeństwo narodowe
Technik pojazdów samochodowych
Kierowca mechanik
Technik logistyk
ul. 8 Marca 5
Rolnik
Technik mechatronik
Mechanik pojazdów samochodowych
Technik elektronik
ul. 8 Marca 5
Branżowa Szkoła I stopnia
Patron i hymn szkoły

PATRON SZKOŁY

Hipolit Cegielski   film

Gaspar Józef Hipolit Cegielski (1813 - 1868)   to nauczyciel, filolog, przemysłowiec, wydawca i działacz społeczny – należy do grona najwybitniejszych postaci w dziejach Wielkopolski. Dzięki wyjątkowym zdolnościom, sumienności i pracowitości zdobył wykształcenie a następnie odnosił sukcesy jako nauczyciel i naukowiec, a od 1846 roku w zmienionych okolicznościach jako kupiec, przemysłowiec i wydawca. Jego wielka indywidualność, wszechstronność i energia z jaką działał sprawiły, że wywarł znaczący wpływ na życie społeczno – polityczne, kulturę i gospodarkę tego regionu.

W dniu 1 wrzesnia 2016  roku dokonano uroczystego nadania szkołom CKZiU tego imienia .

HYMN SZKOLNY

" W Centrum Mądrości Życia " słowa i muzyka Dominik Górny

W dniu 2 września 2019 r. podczas uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego odbyła się  prezentacja hymnu szkoły „W Centrum Mądrości Życia”, który napisał, skomponował i premierowo wraz z Anną Hetmańską zaśpiewał  Dominik Górny – sekretarz Zarządu Towarzystwa im. Hipolita Cegielskiego w Poznaniu.

Wykonanie: MAXIMUS - sklep komputerowy